Cazurile sociale grave pot beneficia de scutire de la plata taxei de scolarizare

Studenții care reprezintă cazuri sociale și doresc să beneficieze de scutire de la plata taxei de şcolarizare pot să desfăşoare în cuantumul acesteia activităţi de voluntariat pe locurile disponibile în Academia de Studii Economice din Bucureşti.

În acest sens, ultima zi de depunere a dosarului social la Biroul Burse și alte drepturi financiare ale studenților (sala 5401) este luni, 21 octombrie 2013, ora 16:00.

Lista activităţilor ce urmează a fi desfăşurate de către voluntari în cadrul compartimentelor universității, a condiţiilor speciale precum şi a abilităţilor/aptitudinilor necesare poate fi consultată la Biroul Burse şi alte drepturi financiare ale studenţilor (sala 5401).